Kurumsal

Bildiğiniz üzere ülkemiz 75 milyonu aşan nüfusu ile dünyada ki en kalabalık şehirlere sahip ülkelerden biridir. Büyük kentlerimizin bu nüfus hızla artmaktadır. Birey ve ailelerin en önemli  ihtiyaçlarından biri de konuttur. Elbette ki yaşam alanlarımızın da yönetime ihtiyacı vardır.Geçmişten günümüze kat malikleri tarafından üstlenilen yönetim işleri , zamanla ve günün gereksimi ile orantılı olarak yoğun bir şekilde profesyonel yönetimlere devredilmektedir.

Kısaca bina yönetimi olarak adlandırılan bu kurumlar , apartman yönetimi, site yönetimi, iş merkezi yönetimini ve diğer yaşam alanları yönetimini  kapsamaktadır. Bina yönetimi, yeterli bilgi ve deneyim gerektiren bir iş olduğundan son yıllarda kişilerin yöneticiliğinden daha fazla  profesyonel  kurumların yönetimine  doğru hızlı bir değişim başlamıştır.

Eski anlayışla çoğunlukla kendisi de kat maliki olan ve binada ikamet eden yönetici; aidat ve avans ödemeleri, binada uyulması gereken kurallar gibi konularda meydana gelen sorunlar karşısında zorluk çekebilmektedir. Komşusuna karşı  aidat borcundan dolayı hukuki  işlem başlatamak elbette ki istenilen bir durum değildir. Ayrıca kanunlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı için hak ve yükümlülükleri konusunda birtakım eksik ve yanlış uygulamalar yapabilmektedirler.

Profesyonel yönetim anlayışımız.
  1. Kat malikleri, kiracılara karşı,  tarafsız yönetim göstermek, çözüm odaklı ve pozitif hizmet yaklaşımında bulunmak.
  2. Yasal mevzuatların takibi ve uygulanması ile ilgili bilgi ve tecrübeyi kullanmak.
  3. Uzman, deneyimli müşavirler, denetçi ve diğer teknik personeller ile hızlı çözüm üretip sunuca vararak maliklere maddi tasarruf ve huzurlu ortam sağlamak.

Özen Yönetim toplu yaşam alanlarının profesyonel yönetimi, kaynakların etkin kullanımı gibi uzmanlık gerektiren konularda hizmet vermek üzere İstanbul merkezli faaliyet göstermektedir.